top of page
IMG_20210527_182245_669_edited_edited.jpg
Pradžia copy: Welcome

TIKRO LIETUVIŠKO LAUKINIŲ PIEVŲ MEDAUS INTERNETINĖ PARDUOTUVĖ

natūralus, neapdorotas medus iš laukinių Aukštatijos pievų, pelkių ir miškų. Išskirtinis.

Pelkių bičių bitynas įsikūręs Molėtų rajone, Didžiokų kaimo pakraštyje, žemapelkių, laukinių pievų ir miškų apsuptyje, atokiai nuo intensyviai kultivuojamų monokultūrų laukų. Turtinga apylinkių botaninė įvairovė lemia išskirtinių savybių medų - itin malonaus skonio, aromato, pasižyminčio dideliu bioaktyvumu. Bitininkaudami nenaudojame sintetinių chemikalų, o renkamės organinius, ekologinius vaistus bei biomechaninius bičių sveikatos kontrolės mechanizmus. Mūsų tikslas ne medaus kiekybė, o kokybė. Siekiame užtikrinti, kad medus atitiktų aukščiausius standartus ir, svarbiausia, kad tai būtų tikras laukinių pievų medus suneštas iš tūkstančių įvairiausių augalų.

MEDAUS RŪŠYS

Mūsų bityne, priklausomai nuo orų, galima išskirti keturių rūšių medų -ankstyvąjį vasaros arba pienių medų, vidurvasario arba liepų medų, vasaros pievų ir miško medų bei rudeninį lipčiaus medų.

PIENIŲ MEDUS

Pienių medumi vadinamas ankstyvasis pavasarinis medus, surinktas gegužės pabaigoje, birželio pirmoje pusėje. Kartu su pienėmis žydi sodai, žiognagės, veronikos, vaiskrūmiai, blindės, ievos, kaštonai, šermukšniai. Tai šviesaus atspalvio, lengvas, gaivus medus. Dažniausiai pirmas sezono medus- tad, labiausiai laukiamas.

LIEPŲ MEDUS

Liepų medus sukamas pirmoje liepos mėnesio pusėje, gausiai žydint liepžiedžiams. Malonaus aromato, šiek tiek aitrokas, bet labai sveikas ir vertingas medus. Kartu su liepomis žydi builiai, garšvos, avietės.

VASAROS PIEVŲ MEDUS

Vasaros pievų medus suneštas iš vidurvasarį žydinčių vaistažolių - rudonėlio, čiobrelio, jonažolės, vingiorykštės. Taip pat usnių, aviečių, laukinių morkų, garšvų, builių, šilinių dobilų, vikių, bandrenių, esparceto, trūkažolės. Jame jau yra truputį lipčiaus.

LIPČIAUS MEDUS

Lipčiaus medus arba rudeninis miško ir pievų medus yra bičių pagamintas ne tik iš žiedų nektaro bet ir medžių bei krūmų syvų bei cukringų amarų išskyrų. Tai tamsaus atspalvio, specifinio aromato ir skonio medus, pasižymintis itin dideliu bioaktyvumu ir nauda sveikatai. Be lipčiau, antroje vasaros pusėje žydi vaistažolės - čiobrelis, raudonėlis, ožkarožė, raudoklė, pelkinis rūgtis, vaistinė dirvuolė, jonažolė. Daugiausia lipčiaus turi vėlyviausias sezono medus.

GALERIJA

RAŠINIAI

Rašinių skiltis, arba BLOGAS, yra skirta atskirų temų, susijusiu bitynu, bitininkavimu, medumi ir gamta aptarimu.

CONTACTS

Boutique apiary in the swampy wilderness of Aukštaitija.
We provide genuine raw wildflower honey. Limited in quantity but unlimited in flavor.

Apiary"Pelkių bitės"
Didžiokai 33252, Lietuva.
Farm No.: 4619918
Beekeeper: A. Vizbaras

+37065520322

  • Instagram
  • Facebook
20210905_134456_edited.jpg
bottom of page